Як вибрати та виготовити повідець для лову коропа з різних матеріалів

Як вибрати та виготовити повідець для лову коропа з різних матеріалів

Повідець для лову коропа є одним з головних елементів спорядження, оскільки він повинен витримувати основне навантаження та різні негативні дії під час риболовлі. Якісне підсікання не буде можливим, якщо повідець обраний необдумано або неправильно прив'язаний при його виготовленні. З урахуванням умов лову, ці повідці виготовляються з різних матеріалів, мають різні розміри та діаметри.

Критерії вибору

При виборі повідця для лову коропа необхідно враховувати такі параметри:

1. Еластичність. Це особливо важливо при встановленні легких наживок для максимальної ефективності основного завдання повідця.

2. Міцність. Від цього параметра залежить, чи зможе повідець витримати коропа на гачку.

3. Розтягування та стійкість до стирання. Всі негативні дії не повинні відбиватися на повідках для коропа.

Діаметр.

4. Найкраще вибирати середню товщину. Якщо повідець товстий, зросте навантаження на лінію. Якщо вона дуже тонка, знизиться якість наживки.

5. Колір. Зелений колір вважається оптимальним, але часто вибирають коричневий чи сріблястий.

Види матеріалів для повідців

Сьогодні існують такі типи повідців для лову коропа:

  • нейтральні. Зручно використовувати при виведенні риби, вони непомітні в водоймах, що сильно заросли, і не підозрілі для коропа.
  • Поп-ап повідці використовуються для підвішування наживки над дном. При лові в каламутній воді рекомендується вибирати плетені матеріали.
  • Жорсткі матеріали повідців вибираються, якщо риба звикла до м'яких матеріалів або були випадки порізів плавників.
  • Флуорокарбоновий повідець радять вибирати в прозорих водоймах без рослинності, коли короп вже знайомий з іншими повідками.

Довжина повідця

При в'язці та установці необхідно правильно вибрати оптимальний розмір повідця, враховуючи дистанцію до місця лову, склад дна та інші параметри:

  1. До 25 см. Підходить для водойм без сильної течії з щільним дном. Короткі повідці краще за інших підходять для далекого закидання.
  2. 25-45 см. Кращий варіант для лову з вудилищем фідера на середніх і далеких дистанціях.
  3. Більше 45 см. використовуються при лові поблизу берега або закидання на середні дистанції.

Виготовлення повідця з урахуванням матеріалу

Існує кілька способів монтажу повеней, які відрізняються залежно від вибраного матеріалу. При їх виготовленні необхідно враховувати наявність водоростей, особливості дна та умови лову.

  1. З м'якої плетінки. Повідець легко в'язати, він виходить м'яким і делікатно подає наживку рибі. Але він може скручуватися та заплутуватися під час закидання.
  2. Плетений матеріал із захистом. Використовується у зачіпках, на кам'яному дні. Повідець повинен бути завжди у натягнутому стані.
  3. Флуорокарбоновий повідець. Використовуються матеріали різної жорсткості. Частина обробки біля вантажу посилюється, решта – м'якою.

Рекомендації рибалок

  1. При затягуванні вузла його потрібно зволожувати.
  2. Для надійності вузли слід обробляти спеціальним клеєм.
  3. Спорядження має бути замасковане під тип дна. Усі встановлені елементи мають бути максимально надійними.
  4. Рекомендується починати з простої волосіні під час монтажу повідців. Тільки після здобуття достатнього досвіду переходити до жорстких матеріалів.
  5. Спорядження має щільно прилягати до дна, без зморшок та інших виступів.
  6. Короп дуже чутливий до запахів, тому оздоблення має бути без сторонніх запахів.

Також потрібно пам'ятати, що короп дуже лякає, і щоб не відлякати рибу від місця лову, необхідно дотримуватися тиші на березі і використовувати камуфляжний одяг, враховуючи рослинність.

  Запрошуємо Вас відвідати наш магазин Рибальський світ, де ви знайдете все необхідне для успішної риболовлі – від сучасних снастей та приманок до якісного рибальського обладнання. З нами ваша рибалка стане ще більш захоплюючою та результативною!